Skip to content

Analiza snów


Połączenie nieświadomego ze świadomym spełni swe zadanie, kiedy Ty sam zaczniesz rozumieć swój sen
albo poczujesz emocje podczas czytania jego interpretacji.

 

Przeprowadzana jest zarówno na odległość w formie pisemnej, jak też w podczas umówionej wcześniej wizyty.
Nie chodzi tylko o to, aby wytłumaczyć sen, lecz aby w Twojej psychice mógł swobodnie przebiegać proces – uwalniania się z blokad, wewnętrznego odradzania, otwierania się na nowe możliwości. Ważny jest fakt, w jaki sposób opowiadasz o sobie, swoim życiu i o śnie.

Aby wejść w Twój proces, potrzebuję poznać Twoją aktualną sytuację w życiu – to, co Cię trapi, z czym się zmagasz, do czego dążysz.
Możesz także zaproponować własną interpretacje snu, co skróci czas wspólnej jego analizy.
Połączenie nieświadomego ze świadomym spełni swe zadanie, kiedy Ty sam zaczniesz rozumieć swój sen albo poczujesz emocje podczas czytania jego interpretacji.

Każdy symbol ma znaczenie – pogoda, miejsce akcji, oświetlenie, klimat, własne odczucia.
Zachęcam do przeczytania artykułu „Rodzaje snów”. Dowiesz się z niego, iż sny wielkie (barwne, wyraziste, pamiętamy je przez długi czas) możemy analizować niezależnie od czasu ich wystąpienia, natomiast sny zwykłe (ukazane w nich są codzienne zjawiska i zwykła sceneria) najlepiej analizować do 2 miesięcy. Po tym czasie zwykle przestają być aktualne.

Natomiast snów długich, z szybko toczącą się akcją i zmieniającymi jak w kalejdoskopie symbolami niechętnie podejmuję się analizy, ponieważ większość z nich obrazuje mentalne procesy zachodzące w Twoim umyśle, takie jak przyswajanie wiedzy, radzenie sobie z aktualnymi problemami, które to procesy na ogół dokonują się podczas snu, a po przebudzeniu stają się nieaktualne.

Facebook