Skip to content

Zrozumieć tarota


Pisząc swą historię dzień po dniu, masz już w głowie jej zarys.
Wygląda to tak, jakby jedna część Ciebie – świadoma – odgrywała filmowe wątki na bieżąco, nie znając tekstu i stosując improwizację,
zaś druga część – ukryta za kurtyną, w sferze podświadomości – była reżyserem znającym scenariusz..

 

Zrozumieć tarota - Katarzyna Ostrowska-minOd dawna starałam się dotrzeć do jednej uniwersalnej metody, „drogi na skróty”, do Źródła i przyczyny wszechrzeczy. Tak było i podczas mej przygody z tarotem. Kartami zajmuję się praktycznie od ok. 20 lat, ale wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, jaka wiedza skrywa się pod ich prostymi symbolami oraz skąd się ona bierze. Dopiero po napisaniu „Mocy” przyszło mi do głowy, że symbole pokazywane w tarocie i snach mają swoje wspólne archetypy, a tym samym otwierają bramę do wiedzy uniwersalnej.

W książce “Zrozumieć tarota i swoje życie” starałam się w przystępny sposób przedstawić tę wiedzę. Dysponując samą tylko talią 22 kart, jesteśmy w mocy docierać do swej wewnętrznej mądrości. Wystarczy, że skupimy się na pytaniu i wyciągniemy losowo kartę.

Przykładowe pytania:

  • Jak powinnam postępować w związku (w finansach)?
  • Jakich zachowań mogę się spodziewać po danej osobie?
  • Jaką przyszłość tworzę sobie obecnie i w jaki sposób mogłabym ją uczynić szczęśliwszą?
  • Czy też bardziej duchowe: Kim jestem? Po co przybyłam na Ziemię?

Panie i pan od grafiki z wydawnictwa dołożyli starań, by w książce znalazły się czarno-białe pięknie wkomponowane ilustracje kart.

Tytuł: „Zrozumieć tarota i swoje życie”
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Format: B5
Ilość stron: 320
Dodatkowo: Wewnątrz znajdują się piękne czarno-białe ilustracje.

W podrozdziale „Znaczenie archetypowe” omawiam uniwersalne prawdy dotyczące m.in.: prawa przemiany, przyczyny i skutku oraz udziału naszej woli w procesie życia.
Każdej karcie przyporządkowany jest określony znak zodiaku, znaczenie numerologiczne, cechy osobowości. W książce znajdziemy też liczne przykłady interpretacji kart dotyczące poszczególnych dziedzin życia: duchowości, związków, finansów, zdrowia.

Pisząc swą historię dzień po dniu, masz już w głowie jej zarys. Wygląda to tak, jakby jedna część Ciebie – świadoma – odgrywała filmowe wątki na bieżąco, nie znając tekstu i stosując improwizację, zaś druga część – ukryta za kurtyną, w sferze podświadomości – była reżyserem znającym scenariusz. Fabułę stworzy ten sam Artysta, który ją odgrywa. Właśnie z tej przyczyny możemy wejrzeć we własną przyszłość, a pomocne w tym mogą się okazać karty Tarota.

Fragment książki (s. 213, opis karty Umiarkowanie):

Do tej pory Wędrowiec zaakceptował prawo przemiany, a tym samym złożył w ofierze wszystko, z czym się utożsamiał. Zrozumiał, że nie jest swoim ciałem, ani swymi myślami, imieniem, uczuciem, ani tym, czego doświadczył w przeszłości. Pojął nadto, że przeszłość i przyszłość nigdy nie istnieją, lecz zawsze jest tylko chwila teraźniejsza wyjęta z ram życiowej gry. Jego dusza leżała teraz na zielonej murawie wolna i czysta, niczym wolny duch Głupca, bo nie zależna od dawnej egzystencji. Jednak w pewnej chwili Wędrowiec pozwolił sobie na odczucia (…)
Karcie przyporządkowano znak Strzelca rządzony przez Jowisza, planetę zwaną Wielkim Dobroczyńcą. Umiarkowanie ujawni więc następujące cechy: szczerość, filozoficzne podejście do spraw, zainteresowanie religią i duchowością, wszechstronność, bezinteresowność, zdolność do nawiązywania prawdziwych przyjaźni (…)

Facebook